T.C. Umurbey Belediyesi - Hoşgeldiniz

Telefon : 0286 542 70 09

BAŞKAN DOĞAN’DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

Ana Sayfa » Haberler » BAŞKAN DOĞAN’DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

BAŞKAN DOĞAN10 Kasım 1938; Millet olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda ilerleme görevimizi Ata’mızdan devraldığımız gündür.

Devletimizin Kurucusu Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletinin ‘Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri’ olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesi ve Atatürk ilke ve devrimleri ışığında gerçekleşen aydınlanma süreci; bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesi veren tüm dünya halklarına ilham kaynağı olmuştur. Atatürk’ün dehası bugün ülke sınırlarını aşmıştır, hatta başka ülkelerde ders kitaplarında okutulmaktadır.

Bugün ülke olarak geldiğimiz noktada ve yaşadıklarımız sonucunda Atatürk’ün ve devrimlerinin kıymeti toplumun her kesimi tarafından daha iyi anlaşılmakta ve kurtuluşun O’nun açtığı aydınlık yoldan yürümekte olduğu görülmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle Cumhuriyetimize sahip çıkmamızı bize öğütlemiştir.

Gün yas tutma günü değil, birlik olma günüdür, Atatürk’ü anlama günüdür, fikirlerini yaşatma günüdür. Cumhuriyet’e sahip çıkma günüdür. O’nun ilkelerinin ve devrimlerinin ışığında ülkemizde ve bölgemizde demokrasiyi, adaleti, barışı ve huzuru hâkim kılana dek aydınlanma mücadelesini büyütme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle ; ileri görüşlülüğü, mücadeleci ruhu, askeri dehası ve vatanseverliği ile yok olmaya yüz tutmuş bir vatanı çağdaş bir ülke olma yolunda yeniden filizlendiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, ebediyete uğurlayışımızın  82. yılında minnet, şükran ve özlemle anıyorum.

 

Dr.Erdal DOĞAN

Belediye  Başkanı

Son Eklenenler

T.C. Umurbey Belediyesi Kurumsal Websitesi - 2020