• Cumartesi
  • icon icon YÜKSEK : 27 °C DÜŞÜK : 26 °C
more
Y :
27 °C
D :
26 °C
Rüzgar :
7,2 KmPH
Nem Oranı :
% 70
24.Ağustos.2019 Cumartesi
25.Ağustos.2019 Pazar
26.Ağustos.2019 Pazartesi
weather-icon Cumartesi
Y :
27 °C
D :
26 °C
R :
7,2 KmPH
N :
% 70
weather-icon Pazar
Y :
26 °C
D :
25 °C
R :
9,81 KmPH
N :
% 72
weather-icon Pazartesi
Y :
25 °C
D :
25 °C
R :
10,38 KmPH
N :
% 69
Başkan Yavaş koltuğunu çocuklara devretti
Başkan Yavaş koltuğunu çocuklara devretti

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla başkanlık koltuğunu Umurbey İlkokulu 3. sınıf öğrencisi İshak Doğan’a devretti.

Umurbey İlkokulu Müdürü Ahmet Akyol, beraberindeki öğretmen ve öğrencilerle Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yavaş, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Gelecekte bu mevkilerin gerçek sahibi sizler olacaksınız. Bu anlamda derslerinize çok iyi çalışmanızı, ödev ve sorumluluklarınızı başarılı bir şekilde yerine getirmenizi istiyorum. Eğer sizden beklenenleri gerçekleştirirseniz ülkemizin yarınları emin ellerde olacaktır” diye konuştu.

KOLTUĞUNU DEVRETTİ

Başkan Yavaş konuşmasının ardından koltuğunu bir günlüğüne Umurbey İlkokulu 3. sınıf öğrencisi İshak Doğan’a devretti.

Devir teslim töreninin ardından ilk vaadini açıklayan çiçeği burnunda başkan İshak Doğan, yeni okul binasının tamamlanmasının ardından okul bahçesine park yapma sözü verdi.

Umurbey Belediyesi Başkanlık Makamındaki devir teslim töreni konuşmaların tamamlanması ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.