• Salı
  • icon icon YÜKSEK : 9 °C DÜŞÜK : 6 °C
more
Y :
9 °C
D :
6 °C
Rüzgar :
4 KmPH
Nem Oranı :
% 87
24.Kasım.2020 Salı
25.Kasım.2020 Çarşamba
26.Kasım.2020 Perşembe
weather-icon Salı
Y :
9 °C
D :
6 °C
R :
4 KmPH
N :
% 87
weather-icon Çarşamba
Y :
13 °C
D :
11 °C
R :
7,09 KmPH
N :
% 68
weather-icon Perşembe
Y :
13 °C
D :
13 °C
R :
7,57 KmPH
N :
% 56
Başkan DOĞAN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Başkan DOĞAN

Kıymetli Umurbeyliler,

18 Mart Çanakkale Zaferi; Türk  tarihine altın harflerle yazılan, Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk ulusunun bağımsızlık ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. Çanakkale Savaşları, ulusumuzun zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir.Türk ulusu Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile,  tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.

 Yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi ulus olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Umurbeyli hemşehrilerimin 18 Mart  Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümünü Kutluyor, Çanakkale Geçilmez'i tüm dünya ya öğreten başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve bu vatan için canlarını veren Kahraman Şehitlerimizi Saygı ve Minnetle Anıyorum.

Dr.Erdal DOĞAN

Belediye Başkanı